Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 08:08:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 22:44:42 

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 21:14:02
Posty: 21
Skąd: Ziemia
ewidentna Białoruś :D lepiej bym tego nie nazwał - choć to było coś gorszego nawet - bo ceny nie orientalne.

3bajki pisze:
Synku, zważaj se Żebym do Cie z rewolucją nie pojechał


siły kontrrewolucyjne w Łodzi skonsolidowane... gotowe dać odpór, czekają na znak do walki.

_________________
lubię się całkiem.
a i życie mam klawe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 22:48:05 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3423
A może jest tak, że żeby skumać Warszawę trzeba tu trochę pomieszkać? Hę?

Ta wymiana zdań pasuje chyba do innego wątku, ale co tam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 22:57:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 17 stycznia 2006 23:26:03
Posty: 227
Skąd: twin peaks/Gdynia
Budyń pisze:
Agnieszce za wsparcie sms'owo - mentalne;

heh dziekuje i przepraszam,że nie mogłam byc w innej postaci:(nadrobię :wink:

_________________
Nie każdy kto mówi tobie Panie do królestwa Bożego się dostanie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 23:00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 26 marca 2005 04:00:17
Posty: 77
Skąd: stolica
Budyś nie ma za co ;) cieszę się i dziękuję że mogłam być tam przy Tobie:) było naprawde zajebiście :):):)

_________________
"moje marzenia to dla innych kiepski żart
mówią wciąż o mnie pierdolnięty.
jestem punkowcem mam swój zwariowany świat
który jest dla was niepojęty"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 23:21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
Podobało się! :D

A najbardziej mną poruszyły dwa numery - "Zła krew" i "Pocałunek Mongolskiego Księcia" ... Generalnie zarówno PMK jaki i Ultima są świetne koncertowo. Z tej pierwszej wyłazi piękny czad - większy, niż na płycie - i np "Śmierć w Wenecji" koncertowo jest oszałamiająca. A niezaprzeczalny mroczny czad tej drugiej ma właściwy kontekst... Utlima Thule to jest wspaniała płyta, ale nie zawsze mogę jej słuchać tak po prostu siedząc w domu - ona potrzebuje przestrzeni, oprawy... Tak..."Zła krew" to mój best moment tego koncertu....
Zresztą w ogóle to jest WIELKI utwór...

Trupia Czacha świetna! Relaksujący łomot!!! :brawa:
(Relaksujący dla umysłu, bo dla ciał pogo-wojowników na pewno nie ;-) )

Wreszcie goście... No cóż - przyznać muszę, że Maleo i Moskwa mnie po prostu nie interesują, więc zrobiłam sobie wtedy przerwę ;-) Natomiast jeśli chodzi o Spiętego... Super, że był. Jest to jakaś interesująca odmiana, choć zachwycona niewiarygodnie jak nie jestem.
"AAAAAAAA" było świetne, ale chyba wolałabym, aby albo "Opowieść" przybrała jakiś całkiem nowy laoczański kształ albo została śpiewana przez Toma. Co nie znaczy, że uważam, że było źle - jak już wspomniałam. Dobrze było, a także dobrze że było.

No i oczywiście Budyniowy Spirit po raz pierwszy na żywo przeze mnie słyszany! Dobry był to spirit! :)
Erkej - zdjęcie super! :D

Do tego spotkania forumowe przed, w trakcie i po koncercie...

Wielkie dzięki zespołowi!
I wszystkim - za obecność.

PS. A Warszawę oceniać tylko po cenie piwa w "Stodole" i rządach Kaczyńskiego :nonono: :palacz:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 stycznia 2006 23:26:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 13 września 2005 13:11:09
Posty: 55
Skąd: w-wa gocław
super, inaczej niż przed rokiem ale równie wyśmienicie.
i jak przyjemnie się konwersowało z nowymi i ze starymi znajomymi ;).
pozdrawiam zatem poznanych wczoraj.

_________________
sezamie! otwórz się! ja chcę wyjść.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 00:16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
Hulagu pisze:
ale jakże teraz można docenić naszą piękną Łódź

Ty uważasz Łódź za ładne miasto?
Ja tylko raz byłem w tym mieście i myśle,że po tej jednej wizycie moge stwierdzić, że Łódź w ogóle nie ma porównania do Warszawy(Jedyne co mi się tam podobało to Piotrkowska.Całkowitą porażką natomiast jest stacja Łódź Fabryczna.Drugie miasto w Polsce powinno posiadać dużo lepszy dworzec kolejowy)
Zupełnie mi się to miasto nie podoba.
Przepraszam za ciągnięcie tego wątku,ale chciałem usłyszeć tylko opinie Hulagu na ten temat i póżniej nie będe się już odzywał.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 12:31:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
1KOR13 pisze:
niestety na "Śmierci w Wenecji" musiałem wyjść


Jak tak można... Wstyd!

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 14:29:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 listopada 2005 13:38:00
Posty: 221
Skąd: z Pałacu Namiestnikowskiego
Koncert bardzo udany, chociaż pewne jego elementy ze względów towarzyskich odpuściłem sobie (Pan Maleo i Moskwa). Zaczął Spirit i bardzo pozytwnie zaczął, i wszyscy panowie z tego zespołu dali radę, najmilszy memu oku był Pan Perkusista, cały aż latał za garami. Pan Budyń z kolei był jego przeciwieństwem - zasadniczo nieruchomy w bananowy sposób, ale jak ryczał! I wogóle Pan Budyń ryczący lepszy jest od Pana Budynia śpiewającego. Dobrze, że znałem wszystkie numery, to pośpiewałem sobie. No i najlepszym punktem występu była "Latarka" jak dla mnie. I ze względów oczywistych "Trzecia Rzeczpospolita wylatująca w powietrze" również bardzo mi się podobała. Ten numer chyba zostanie nieformalnym hymnem Kancelarii Prezydenta.

Armia zaczęła pradawnym kawałkiem. "Kochaj mnie" wypadło świetnie, a jeszcze biorąc pod uwagę to, że zupełnie nie pamiętam tego na koncercie - to to był KILLER. Podobnie zresztą jak "Parowóz" - piękny i monumentalny utwór, genialnie sprawdza się na koncertach! No i "Archanioły" - och!
Ale chyba najmocniejszymi punktami całości były dla mnie "Zła krew" (ge-nial-ne, ge-nial-ne - i ta waltornia!), "Opowieść zimowa"
("AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!" Pana Spiętego - myślę, że to była końcówka od "SIEKIERAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!"- wypadło świetnie, zupełnie nie przeszkadzał mi wokal Pana Spiętego, ba, myślę, że narodził się drugi kanon wykonywania "Opowieści zimowej" - kanon powstańczo-siekierowy), "Śmierć w Wenecji" (tu wogóle nie trzeba nic mówić, arcydzieło na finał), "Dom przy moście" (jak zawsze - moc i potęga) i "Dla każdej samotnej godziny" (piękno, piękno) oraz "Popioły" (mam nadzieję, że już na stałe w setliście się zadomowią).

Dodam jeszcze, że nie było nic z "Ducha" - szkoda.
Dodam jeszcze, że jak zwykle było za dużo "Legendy", już zresztą nie robi ona na mnie takiego wrażenia jak kiedyś.
I jeszcze dodam, że Frantz spokojnie daje radę. Gra lekko, z jakimś nonszalanckim luzem i zdarzają mu się "punkowe działania sprzężające" a la Bryl.

I była jeszcze Trupia Czaszka. Ale był taki czad, że ochroniarzy mi gdzieś zmiotło do młyna, mnie odrzuciło pod ścianę, i wogóle myślałem, że to już koniec i że rzeczywiście trzecia Rzeczpospolita właśnie wyleciała w powietrze. Jakby zamiast mnie stał tu Wałęsa, to po Trupej Czaszce szukałby w tłumie na kolanach znaczka z klapy marynarki, a kto wie, może i wąsów. To był naprawdę ostry set, dodatkowo jeszcze wspomagany przez Litzę (yeah!).

Dziękuję za ten piękny wieczór również całemu towarzystwu forumowemu, Pani Natalio - koszulka-prezent od Pana Spiętego dobrze leży?...

_________________
zaPiSany ponownie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 14:36:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
Lech_Kaczynski pisze:
Pan Maleo i Moskwa


Państwo Moskwa!

(A właściwie - Panowie - ale Państwo lepiej brzmi :lol: )

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 14:53:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
Właściwie nie wiem, co mógłbym napisać o tym koncercie, poza tym, że bardzo mi się podobał :wink: Występy gości potraktowałem jako przerwy w zasadniczym programie wieczoru i ich nie oglądałem. Wróciłem na Trupią Czaszkę i bardzo miło mi się oglądało młodą kapelę, której granie tak żywiołowej muzyki sprawia tyle przyjemności :lol: Piosenka naszego ulubionego zespołu brzmiała znajomo :D Żałuję tylko, iż nie doczekam koncertowego wykonania "Nic już nie przeszkodzi" :|
Wszystkie utwory, których na żywo dawno już nie słyszałem, bardzo miło mnie zaskoczyły. Nie mówiąc o tych, których w ogóle nie znam z wersji live, a tak było z "PMK". "Popioły" wybrzmiały godnie, choć niekoniecznie selektywnie, bo początek solówki Aviatora jakoś mi umknął.
"Opowieść zimowa" z akcentem w postaci dramatycznego wrzasku bardzo mi się podobała. Miałem wrażenie, że było widać, jak ważnym wydarzeniem dla Spiętego jest ten występ.
Punkowego charakteru występowi Armii dodawał tym razem słyszalny udział Zygzaka (na urodzinowym DVD jego udział w chórkach raczej taki nie był), gdy dośpiewywał refreny razem z Bananem :)
Bohaterami wieczoru byli dla mnie - nie umniejszając wkładu innych - Banan i Franc. Pierwszy za dialog z częścią publiczności i wyjątkową grę na waltorni i instrumentach klawiszowych (choć w sumie to raczej standard, a nie wyjątek :D ), a drugi za swobodę.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 15:21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Krzysztof pisze:
Ja tylko raz byłem w tym mieście i myśle,że po tej jednej wizycie moge stwierdzić, że Łódź w ogóle nie ma porównania do Warszawy

Ależ ja nigdzie nie napisałem że Warszawa mi się nie podoba, wręcz przeciwnie, to całkiem ładne miasto (Mińsk też pewnie by mi się podobał, hehehe).
A Łódź jest piękna bo moja. Ale wiem że piękna to ona wcale nie jest. heh.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 15:59:43 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3423
Mocny akcent na początek prezentacji materiałów video spod ręki Katrinix.

Opowieść zimowa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 17:12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Miki pisze:
Właściwie nie wiem, co mógłbym napisać o tym koncercie, poza tym, że bardzo mi się podobał



No właśnie - też to mam - co tu napisać, by się nie powtarzać? ;-)

Mimo że byłem dosyć zmęczony i senny (co objawiło się w pełni u Budynia ;-) ), to od kiedy usłyszałem, że to, co się rozpoczyna to są "Popioły", poszedłem w pogo. W ogóle jakoś więcej pogowałem niż ostatnio. Jednak już dziadem chyba jestem, bo przez to chyba w drugiej części koncertu Armii już zmęczenie mnie dopadło straszniej. Jednak cztery godziny koncertu na pełnych obrotach to nie dla mnie. Dlatego też występy Maleo-Moskwowe spędziłem przy barze. I nie wynika to z jakichś głębszych niechęci do ww. twórców, tylko po prostu potrzebowałem odpoczynku. Zwłaszcza, że było to po Trupiej Czasze, na której też się trochę poudzielałem skocznie...

Moim zdaniem Spięty wypadł dobrze. Zaśpiewał to po swojemu (skojarzenia rytmiczno-aranżacyjne z "Jedna szarża - do nieba wzwyż" mi się nasunęły od razu). Nie wiem, czy ma to być alternatywny kanon wykonania tej piosenki, być może takie pomieszanie stylu Armii i Lao Che można by bardziej dopracować. W każdym razie - wolę wykonanie oryginalne, ale to wykonanie - jako jednorazowe wydarzenie mi się spodobało.

Dobre momenty - wszystko...
Wśród nich lepsze - Spiryt (Budyń z ręką w kieszeni - siła spokoju ;-) )
Zła Krew
Popioły
Archanioły
Opowieść Zimowa
Trupia Czacha
spotkania z forumowiczami

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 18:22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Dzieki Katrinix :piwo: Przyłączam sie do tych którym sie występ Spiętego podobał :) Bardzo fajny i "AAAAAAAA" tez ok :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group