Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 05:38:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 773 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 52  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 stycznia 2012 23:59:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
muszę tu napisać, że wreszcie moi rodzice zechcieli obejrzeć ten film, a nie wciskałam im go wczesniej, bo nie słuchają za dużo muzyki i wydawało mi się, że za bardzo nie skumają. a poza tym mój Tata jest bardzo chory i ostatnio w ogle nie ogląda filmów bo się nie może skupić. a tymczasem obejrzeli w całości za jednym zamachem i są zachwyceni! i to po raz kolejny obala całkowicie teorię, że to film tylko dla fanów armii.
moja mama była tak zachwycona, że powiedziała, że rezyser takiego filmu powinien zarabiać mnóstwo pieniędzy i ona nie rozumie, dlaczego tak nie jest! :D
poza tym rodzice moi byli przekonani, że arasek to profesjonalny aktor. ale mama uwielbiała na filmie rolę gera. a tata, który tylko słucha oper stwierdził, że bardzo fajna muzyka! :D :D :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 stycznia 2012 18:08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10043
Rozwinę jeszcze trochę swoje zachwyty nad stroną wizualną, bo mocno ona we mnie siedzi. Ten film pokazuje świat w podobny (choć nie identyczny) sposób, jak ja go postrzegałam, będąc dzieckiem. To jest jedna z tych nielicznych dobrych rzeczy z dzieciństwa, które odeszły, przepadły na zawsze. Dziś czuję się trochę jak w tej jaskini Platona - nie widzę rzeczy takimi, jakimi są naprawdę, jedynie ich odbicie, cień. Kolory już nie są takie intensywne, świat stał się bardziej płaski, pozbawiony głębi, zamknęła się większość prześwitów do innych wymiarów. Taka trawa chociażby - wciąż potrafi być piękna, wciąż potrafi przypominać o raju, a jednak nie ma już tej tajemnicy i obietnicy i treści i jakiejś takiej intensywności swojego bytu, jaką miała dla mnie, kiedy byłam dzieckiem. A ten film to wszystko przywraca. Tajemnicę, sekrety i czasem nawet dziwną grozę rzeczywistości. Głębię i intensywność. Kolor. I to niemal namacalne przenikanie się świata materialnego i duchowego. Zarówno w przyrodzie - trawa ze słońcem w tle rządzi! - ale i w tworach ręką ludzką zbudowanych - kotłach, dziwnych pomieszczeniach. I ludzie też są jacyś tacy... nie do końca z tej ziemi. I to jest piękne. Dziękuję!
I tym bardziej nie mogę się doczekać zobaczenia tego obrazu na dużym ekranie!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 stycznia 2012 20:05:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
dobrze napisane :piwo: :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2012 19:28:33 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 15:13:19
Posty: 116
Skąd: Sherwood
Podróż na wschód odbywa się w każdym z nas na różnych etapach życia...Film odbieram metafizycznie i każdy kadr chłonę nie patrząc na sposób ujęć i technikę wykonania.Ten film sam gra,wznosząc improwizację ponad schemat,a naturalność gry zespołu i aktorów poza sztampową definicję gry.Zawsze marzyłem-będąc fanem starych pociągów, aby ukradkiem wskoczyć w czasoprzestrzeń Grota i być chociaż parą w kotle przez chwilę...Dzieło piękne...

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2012 18:04:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18000
Robin Hood pisze:
Film odbieram metafizycznie i każdy kadr chłonę nie patrząc na sposób ujęć i technikę wykonania.

:piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 stycznia 2012 13:24:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
...wiadomość od konja!


Witam gorąco - tu kolega Konjo!
Zapraszam na kolejne spotkanie w moim okołoliterackim cyklu pod kryptonimem "Mistycy-Literaci-Wariaci". Ponownie nawiedzi nas Tomek Budzyński - frontman kultowych kapel Siekiera, Armia, Tymoteusz i Trupia Czaszka.
Tym razem Budzy zaprezentuje swoją nową książkę pt."Soul Side Story". Podczas spotkania odbędzie się także premiera filmu Tomka pt."Podróż na wschód". Staropolskim prosiemy!
Gdzie - Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańsk, ul. Jaskółcza 1
Kiedy - 12 stycznia 2012, czwartek, godz. 19
Wjazd free.

to już dziś !

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 stycznia 2012 12:48:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 grudnia 2009 11:09:19
Posty: 284
Skąd: Kraków
Obejrzałem w Sylwestra.
NIEZWYKŁY film, przeplata się komedia, reportaż, science fiction i wiele gatunków, których nie potrafię nazwać, bo się na tym nie znam.
Jak chodzi o Mumio, to nie mam słów. To jest jakiś dar z niebios, że spotkały się takie 2 byty jak Armia i Mumio.
I tyle bardzo zwięźle...

_________________
Armia - od 1986 roku czyli od "Jeżeli" na LP3.
Tymochowicz - od początku.
http://radio-orbit.pl/index.php/lista-p ... -top-orbit


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 stycznia 2012 23:36:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18000
..ja się przymierzam do projekcji numer 3. Spoko film!
Wkrótce pożyczę książkę i film mojemu koledze (lat 54) z sugestią najpierw książka póżniej film, bo to jest słuszna kolejnośc.
W fimie "Podróż na Wschód" latają Anioły!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 stycznia 2012 15:10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6977
W sobotę wcześnie rano obejrzałam trzeci raz i wyrównały mi się proporcje.
Za pierwszym i drugim razem było mi za mało muzyki, denerwowałam się że utwory tylko we fragmentach pojawiają się i znikają, że za mało czadu, a tym razem obejrzałam sama i widzę że tak ma być, nie może muzyka przebijać obrazu, bo obraz jest tak samo ważny, a oprócz obrazu i muzyki jest jeszcze tyle poezji! Trzeba się po prostu uspokoić, oprzeć wygodnie albo położyć i pozwolić żeby ten film płynął, i jest okej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 stycznia 2012 16:55:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 18:38:05
Posty: 541
Lepiej późno niż wcale, bo dopiero dzisiaj pierwsze odtworzenie filmu. Mistyka przekazu przez dźwięk i potęga krajobrazu przez detale. Kabaret Mumio ? Idealnie dopasowani do odgrywanych ról. Konfrontując z przedpremierowymi oczekiwania i wyobrażeniami na temat filmu, spodziewałem się więcej dawnych członków zespołu, ale to jest zupełnie nieistotny szczegół. "Archanioły i Ludzie" w zaprezentowanej formie CZAD! Daleko idące wnioski sięgające marzeń o pełnogrającym albumie z akustycznymi aranżacjami utworów. Najbardziej zapadająca w pamięć scena w przedziale z trójką perkusistów i jakby poza nawiasem tego wszystkiego błądzącego, zapatrzonego gdzieś Stope.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2012 16:25:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
WRESZCIE obejrzałem- nocka zarwana, a film porusza, ma klimat (nie wiem jakim cudem ekipa zrobiła z okolic Poznania tak magiczne miejsca). Wizualnie i muzycznie najwyższa klasa, fabuła może trochę się rozłazi (choć Mumio-rewleka, Gero- super)i trochę żałuję, że brak było w tym pociągu wszystkich muzyków Armii.
W ogóle i szczególe dawno po filmie nie byłem tak ruszony, fakt, że nie podchodzę do niego obiektywnie, ale odbieram to wszystko co pokazało się na ekranie bardzo...eschatologicznie.
Dzięki!

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 stycznia 2012 15:41:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Cytat:
trochę żałuję, że brak było w tym pociągu wszystkich muzyków Armii.

ja też żałuję tego właśnie. Chociaż film oglądałem 2 razy z dużą przyjemnością.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 stycznia 2012 08:54:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Wreszcie się udało! Bardzom zadowolony z tego, co zobaczyłem!

Best moment: Stopa grający na pociągowej śmietniczce! :D

A może tak wydać osobno soundtrack? Interpretacje świetne, fajnie byłoby je mieć na zwykłej płycie audio.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 stycznia 2012 10:29:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
pilot kameleon pisze:
A może tak wydać osobno soundtrack? Interpretacje świetne, fajnie byłoby je mieć na zwykłej płycie audio.

:!:
I to jest świetny pomysł, zwłaszcza, że zarejestrowanych utworów jest więcej niż na płycie z filmem!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2012 09:17:38 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 12:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Była kiedyś informacja, że będzie pokaz w Warszawie. Wiadomo kiedy?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 773 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 52  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group