Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 05 czerwca 2024 03:33:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lutego 2007 02:52:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Zajrzałem na oficjalną stronę Armii, a dokładniej w kod strony (content):
"Armia Budzy tomka lica litza Jezus Bóg Budzyński tomek tom banan banasik kmiecik kmieta klimczak brylu brylewski gold rocker �lepy blindman popcorn acid 2tm tymoteusz candida taniec szkieletów droga duch pocałunek mongolskiego księcia budzego trupia czaszka koncerty teledyski mp3 muzyka rock punk bajkowy czad ultima thule forum głuchowski franz germazeze drężek beata polak jarocin festiwal anti armii grymuza soul side story opowie�ć zimowa badura czas byt dvd koncert żyżelewicz voovoo neo stopa jasiu rołt triodante legenda exodus malejonek maleo asunta Kazik Kult"

Czad.
Jezus i Bóg między Litzą i Budzym. Ba, nawet Badura tam jest, między Opowieścią zimową a czasem i bytem.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 września 2007 23:06:48 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 17:48:36
Posty: 234
Dlaczego tak bardzo mnie oburza/smuci/coś_tam_jeszcze to, że na stronie oficjalnej nie pojawiają się informacje o koncertach? Dlatego, że aktualizowanie strony jest banalnie proste i zajmuje raptem chwileczkę.

Nie mam pretensji do lafjoy'a, że tego nie zrobił. Rozumiem - Rodzina, praca. Są ważniejsze sprawy. Po jego aktywności ostatnio tu na forum widać, że widocznie ostatnio ma mniej czasu. Mam do niego pretensje o to, że widząc, że nie ma czasu, nie poprosił kogoś: "słuchaj, wrzuć na stronę Armii info o nowych koncertach". O to samo zresztą można mieć pretensje do zespołu - że się tym nie zainteresował, czy na jego stronie jest aktualna informacja, czy też nie.

Czy aktualizowanie strony jest trudne? Nie. Na pewno nie takiej jak armia.art (i nie jest to przytyk - aktualizowanie strony armia.kdm także nie jest trudne).
Proszę bardzo. Tak mogła by wyglądać strona z informacją o tylko dzisiejszym koncercie:
imitacja oficjalnej

A ponieważ mógłby ktoś powiedzieć: "OK, bandit robi te strony od kilku lat, kiepskie, ale strony, więc pewnie dlatego umie", to ja, żeby nie być gołosłownym, proponuję każdemu, kto chce się przekonać o tym, jak to proste, małą zabawę.

Proszę ściągnąć poniższy plik zip:
oficjal.zip
i rozpakować go. W środku jest folder i plik "htm" (czyli właśnie strona internetowa). Należy wejść do folderu, kliknąć na pliku "koncerty_.html" prawym przyciskiem myszy, wybrać menu "Otwórz za pomocą" a następnie pozycję "Notatnik" (jeśli nie ma jej na liście, to niestety trzeba "ręcznie" poszukać, wybrawszy pozycję "Wybierz program...").
Teraz można przystąpić do edycji. Trzeba odnaleźć linię z terminami koncertów (w tym przypadku jest to linia nr 35) i wpisać tam co się chce, np. kolejny termin koncertu. Zapisać, przejść do miejsca gdzie są wypakowane z "zip'a" plik "htm" i folder, dwa razy klikamy na pliku "htm" i otwiera się zaktualizowana strona oficjalna.
(Małe wyjaśnienie - jest tyle plików, by na koniec wszystko na komputerze wyświetliło się tak jak strona oficjalna w Internecie. Do faktycznej aktualizacji wystarczy tylko ten jeden, jedyny plik, który był edytowany.)

Pozostaje jeszcze tylko umieszczenie tego na serwerze. To także jest bardzo łatwe. W wersji trudniejszej - trzeba skorzystać z programu typu FileZill'a czy powszechnie lubiany TotalCommander. W wersji łatwiejszej wystarczy w oknie przeglądarki internetowej wpisać coś takiego:
ftp://login:haslo@www.armia.art.pl
gdzie 'login' i 'haslo' są w posiadaniu lafjoy'a.

Nie wiem - może piszę niejasno i komuś to się wyda ultratrudne. Ale moim zdaniem jest to łatwe.
Mógłby to zrobić _ktokolwiek_, do kogo zespół ma na tyle zaufania, by podać login i hasło do strony oficjalnej (ja np. obdarzyłem zaufaniem lafjoy'a i Piłę - oni mają dane dostępowe do armia.kdm.pl; może bym obdarzył jeszcze kogoś, ale nie było potrzeby akurat).

Czy są takie osoby? Myślę, że z grona obecnych i doniedawnych moderatorów ktoś mógłby się znaleźć.
Bogus, Erkej, Kajo, Budyń, glacek, panek, Kamik - oni już nawet mieli styczność z prowadzeniem stron internetowych.
Proszę mnie nie zrozumieć źle - nie chcę za nikogo decydować jak będzie gospodarzyć swoim czasem i co ma robić społecznie a czego nie. Ja tylko wskazałem osoby, które chyba są godne zaufania, skoro pełnią takie funkcje i dla których dodatkowo prowadzenie strony nie jest zupełnie obce.
Ale ponieważ, jak starałem się wykazać, aktualizacja terminów koncertów jest trywialnie prosta, mógłby to zrobić ktokolwiek z zaufanych ludzi zespołu. No chyba że ktoś mi powie, że nie ma nikogo zaufanego, kto byłby w stanie dwa, trzy razy w miesiącu poświęcić chwilę na zaktualizowanie strony... To też nie powinna być przeszkoda - uważam, że poziom "zaawansowania" informatycznego tej czynności jest na tyle niewygórowany, że spokojnie mógłby to zrobić Pan Budzyński osobiście.

Dlaczego więc strona nie została zaktualizowana w porę? Może to nie jest ważne. Może nikt nie korzysta z tych informacji. Może. Ale wydaje mi się, że jeśli ktoś mieszka w okolicy Żywca, lubi Armię, nieczęsto bywa w Żywcu, to mógł nie mieć okazji zobaczyć plakatu w Żywcu. Ale na koncert by dojechał. Ale nie dojechał, bo oficjalna strona twierdziła, że żadnego koncertu w Żywcu nie ma. Może CGM dzwoni do Pana Budzyńskiego, by się zapytać o koncerty, ale jestem prawie pewny, że jest sporo mniejszych serwisów informacyjnych, które ograniczą się do zajrzenia na stronę oficjalną, a które mają jakichś swoich "czytelników", którzy mogli by się dowiedzieć o koncercie, ale się nie dowiedzieli.
Akustyczny koncert nie jest byle jakim koncertem, ponieważ nieczęsto się zdarza. Myślę, że w całej Polsce są chętni na wyjazd na niego. Ale jest on we wtorek. Nie każdy ma możliwość dojazdu i powrotu tak by być w pracy i we wtorek i w środę. Może byłby potrzebny jakiś urlop. Chyba lepiej, żeby wiedział o koncercie wcześniej, prawda?
Może dla zespołu nie jest ważna promocja koncertów. Nie bardzo wiem czym innym tłumaczyć powstające zaniedbania.





Dostałem niedawno maila, w którym było napisane m.in.:
Cytat:
Twój serwis jest aktualniejszy niż strona oficjalna

Nie ucieszyło mnie to (poważnie). Bo czy powodem do radości ma być to, że zespół, który jest z czołówki polskich zespołów, który bardzo cenię, nie jest w stanie umieścić informacji o terminach koncertów na swojej stronie? Nie, mnie to nie cieszy.

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 września 2007 23:43:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
w maju 2006 przy okazji szerokiej dyskusji na temat internetowej strony zespołu Armia napisałem:
KoT pisze:
Najbardziej jednak obawiam się takiej strony, na której jedyne co się będzie zmieniać od jej umieszczenia w sieci to terminy koncertów co pół roku... Strona Budzego była uaktualniana gdzieś w marcu, koncerty Armii są na niej podane na kwiecień...

no i niestety (nie tylko) moje, bo Natalia napisała wtedy:
Cytat:
tu się zgadzam w 100% i też mam obawy. Neutral

obawy się potwierdziły... strona bardzo długo czekała na swoją premierę i od jej czasu niewiele się tam zmieniło...

dobrze, że chociaż strona menagementu jest na bieżąco:
http://innovaconcerts.pl/innova/index.php
ale do tej strony linka na oficjalnej stronie zespołu Armia nie ma... jest tylko telefon i mejl...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 września 2007 04:03:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
bandit pisze:
Bo czy powodem do radości ma być to, że zespół, który jest z czołówki polskich zespołów, który bardzo cenię, nie jest w stanie umieścić informacji o terminach koncertów na swojej stronie? Nie, mnie to nie cieszy.
...toważysze ,proponuję zlikfidowac ten zespuł...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 września 2007 08:08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25441
likwidować zespołu bym nie chciał, ale informacje o koncertach na stronie by się przydaly pewnie

nie mi, bo ja się zaopatruję we wieści na forum, ale...
Cytat:
jeśli ktoś mieszka w okolicy Żywca, lubi Armię, nieczęsto bywa w Żywcu, to mógł nie mieć okazji zobaczyć plakatu w Żywcu. Ale na koncert by dojechał. Ale nie dojechał, bo oficjalna strona twierdziła, że żadnego koncertu w Żywcu nie ma.


elrondzie, przecież starasz się zawsze na bieżąco podawać informacje o nadchodzących koncertach tu na forum, dajesz sprostowania, jeżeli ktoś zaanonsuje koncert, którego nie ma, albo jeżeli coś odwołają. tu na forum zawsze można być na bieżąco.

dlaczego na stronie armia.art.pl to nie jest ważne?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 września 2007 09:21:28 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 17:48:36
Posty: 234
elrond pisze:
bandit pisze:
Bo czy powodem do radości ma być to, że zespół, który jest z czołówki polskich zespołów, który bardzo cenię, nie jest w stanie umieścić informacji o terminach koncertów na swojej stronie? Nie, mnie to nie cieszy.

...toważysze ,proponuję zlikfidowac ten zespuł...

:roll:
Czy likwidowanie zespołu ma być powodowane tym, że go cenię czy że zaliczyłem go do czołówki?

Ale nie jest źle. Pana reakcja w obu tych wątkach pozwala mi mieć nadzieję, że coś w tej kwestii jednak się zmieni. :piwo:

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 września 2007 09:22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Crazy pisze:
dlaczego na stronie armia.art.pl to nie jest ważne?


moze wynikac to z nieslusznego przeswiadczenia, ze skoro MY (czyt. forumowicze), sposrod stron poswieconych Armii najczesciej wybieramy i spedzamy czas na Forum`owej, to podobnie zachowuje sie cala reszta fanow.

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 września 2007 08:39:15 

Rejestracja:
pn, 22 stycznia 2007 17:38:55
Posty: 527
elrond pisze:
...toważysze ,proponuję zlikfidowac ten zespuł...


Byłoby szkoda, ale skoro tak Pan uważa...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 września 2007 15:06:38 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 17:48:36
Posty: 234
Dziękuję za zaktualizowanie strony armia.art :)

(Jeszcze tylko budzy.art ;))

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 września 2007 17:33:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
bandit pisze:
(Jeszcze tylko budzy.art
....pilnuj swego nosa....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 września 2007 16:38:38 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 17:48:36
Posty: 234
Dziękuję za zaktualizowanie strony budzy.art :)

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 września 2007 09:04:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25441
Cieszę się, że niezależnie od wszelakich animozji na linii elrond - bandyta te aktualizacje pojawiły się.
To, że lepiej kiedy na stronie są dobre informacje chyba akurat nie jest przedmiotem kontrowersji ;-)

Przy okazji - wszedłem sobie na stronę Armii.art po raz pierwszy od dawna (normalnie tego nie robię, bo mi forum starcza) i ponownie urzekło mnie zdjęcie na dzień dobry... co za rewelacja! Z jednej strony zespół, stojący dumnie w linii frontu, z charakterystycznym zakrzywieniem waltorni i wielką sylwetką Budzego pośrodku - z drugiej te wystające z tłumu nogi!!! Idealnie oddaje to atmosferę koncertów :-)

Wszedłem również na budzy.art i od razu wyskoczył na mnie jakiś nieistniejący potwór, który po chwili dostał w łeb (w oko!) łapaczem wiatru i mogłem czytać dalej :D
Zwykle nie lubię stronek flaszowych, wkurza mnie ich napaćkanie, że ja chcę coś szybko zobaczyć, a tu coś właśnie wyskakuje albo czasem wolno się wczytują, że nie da się normalnie skopiować tekstu. Ale tu jest wyjątek - strona Budzego NIEZWYKLE mi odpowiada wizualno-humorystycznoabstrakcyjnie i pal już sześć nienajwiększą funkcjonalność takiego potwora ;-). Po prostu bardzo mi się to wszystko podoba!

Ale ale - na podstronie "muzyka" nie działają mi linki "historia" i "dyskografia" do poszczególnych zespołów. Czy to jakiś feler u mnie czy na stronie?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 20:10:47 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 17:48:36
Posty: 234
9 grudnia 2007 Gero pisze:
wczoraj podczas drogi powrotnej ze ŚWIETNEGO koncertu Tańca Szkieletów w Dębnie

27 listopada 2007 bandit pisze:
Budzy solo - 8 grudnia, Dębno (...)
Nie wiem, czy to prawda.

budzy.art.pl pisze:
Ostatnia aktualizacja 5.11.2007

armia.art.pl pisze:

(No właśnie, nic nie napisali.)


Po dwóch miesiącach rzetelnego aktualizowania, nastąpił powrót do szarej rzeczywistości braku promocji. Szkoda. :(

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 grudnia 2007 11:35:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
bandit pisze:
powrót do szarej rzeczywistości braku promocji


Czyli norma. Poza tym. Brak informacji, brak plakatów na mieście. Czy Wy na prawdę nie rozumiecie, że fani Armii są także poza forum.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 grudnia 2007 11:39:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
by.the.way pisze:
Poza tym. Brak informacji, brak plakatów na mieście.
...przepraszam...ale jakich konkretnie informacji ci brak...?....i w jakim mieście nie ma plakatów?.....poza tym tobie się wydaje ,że to zespół wiesza plakaty na mieście?....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group