Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 07:22:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 12:40:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
bytheway pisze:
Mam z tą płytą podobnie jak niegdyś przed laty z "Kid A" Radiohead.

Ja na szczęście nie. :) Bo wówczas miałem nawracające "Co się stało z tym zespołem? Ale o co chodzi? Puszczę jeszcze raz, może zrozumiem". I nie zrozumiałem do końca do dzisiaj, mimo setek przesłuchań.
Ale faktycznie, celne skojarzenie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 12:56:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21461
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pierwsze recenzje znalazłem:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/armi ... 17382.html

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3042917

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 14:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
Nie dość, że ma, to już wystawił ocenę :brew_hmm:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 14:27:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
:D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 14:46:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21461
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Miki pisze:
Nie dość, że ma, to już wystawił ocenę



Miki: siła 6; moc 7; monitoring 11 :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 14:58:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
ja słucham od czwartku i ciągle
na zmianę z ostatnim Rammsteinem :wink:

dwie kwestie:
- Koncerty - co będzie z tego grane na koncertach? Jak to zatrybi w otoczeniu Groźniaka czy Niezwyciężonego? Czy Armia are na Freaku dotyczy jedynie składu podczas nagrania czy ma również wpływ na skład koncertowy? Na pewno zmiany są widoczne w komunikacji, bo Tom pojawia się choćby w audycjach radiowych z Brylem i Gołaszewskim, ale przełoży się to też na koncerty?
Zakładam, że świętem Freaka będzie Brylfest i tam zostanie on przedstawiony w pewnie możliwie najpełniejszym składzie, formie itp Może nawet pełny skład i wykonanie całej płyty z wolnymi improwizacjami? I Gero w chórkach? Ech rozmarzyłem się :D
Ale jak tego Freaka ugryźć w normalnym składzie? Czy waltornia może przejąć chociaż część partii saksofonów? Może ograniczyć się do tych utworów, które oparte są na sekcji i gitarach? A może będą to zupełnie nowe aranżacje, takie surowe, które pokażą jeszcze inną odsłonę Freaka?

- Co dalej? - pytanie nie jest banalne. Zespół zrobił mocną woltę uderzając w nowe rejony. Na ile jest to zmiana stała a na ile jednorazowy freak, wybryk, odskocznia, po której wracamy do ostrego łojenia? W końcu z wywiadu u Makaka pamiętam, że płyta powstawała początkowo w odpowiedzi na sugestię wytwórni aby nagrać coś bonusowego, jeszcze w tym roku? To że potem rozwinęło się w pełnoprawną płytę, to że pojawili się przy tej okazji TACY goście, to że tak wciągnęło Tomka (co widać!!!) to efekt na dziś. Ale na ile zmieni to na dłużej historię zespołu?

Takie myśli krążą mi od paru dni po głowie i postanowiłem przelać je na klawiaturę. Pewnie na kilka z nich odpowiedź zna zespół, ale chyba też nie na wszystkie. Z resztą nie oczekuję ich tu i teraz? (jest na to osobny wątek :wink:). Ale jestem szalenie ciekaw jak te odpowiedzi będą wyglądały za rok czy dwa lata?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 15:08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Nastepna płyta Armii bedzie akustyczna, hehe

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 15:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
akustyczna chyba nie byłaby aż takim zaskoczeniem :)


Jeszcze trzecia kwestia mi się przypomniała - WINYL!!!! koniecznie!!

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 15:45:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4729
Mialem napisac tu posta i stwierdzilem, ze nie musze, bo w zasadzie Marecki napisal wszystko co chcialem napisac :shock:
A ''Freak'' rozwala. Nawet gdyby byla kiepska plyta to i tak zaslugiwalaby na kilka gwiazdek za odwage zespolu, a jest swietna = ***** na piec mozliwych :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 15:58:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 20 listopada 2009 22:07:48
Posty: 56
cóż dzisiaj znów kilkakrotnie odsłuchałem freaka i w zasadzie go "łykam" bez większego ale, no może dopuszczę się teraz co dla niektórych czegoś na kształt herezji najmniej z płyty podoba mi się warstwa wokalna, w sumie jak dla mnie najciekawszy wokalnie moment płyty to the other side i nie mam na myśli tutaj śpiewu Budzego...nie do końca mi się komponuje te nasilenie "udziwniaczy" z jego wokalem, bardziej by mi tutaj pasował powiedzmy ktoś a'la Ian Curtis...co do świeżości odnośnie saksów, to bym nie przesadzał, dawno temu podobnego mariażu dopuścili się szwedzi z Pan.Thy.Monium chyba z jeszcze większym nasileniem...ciekawiła by mnie natomiast opinia na temat płyty jakiegoś fachmana od jazzu...marecki podniósł bardzo ważną kwestię "co dalej", bo jakoś smutno mi się robi, gdy pomyślę, że Proces zakończył jakąś część tego procesu...reasumując wcale niezła płyta, ale...mam nadzieję, że to jakiś "wentyl" czy "spojrzenie pod innym kątem" zespołu...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 16:41:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
marecki pisze:
Zakładam, że świętem Freaka będzie Brylfest i tam zostanie on przedstawiony w pewnie możliwie najpełniejszym składzie,
...taki mamy zamiar :D i to w PEŁNYM SKŁADZIE!...bardzo mi zalezy na obecności dwóch saksofonistuff :D , którzy na płycie -jak chyba wszyscy słyszą -prowadzą ze sobą dialogi...projekt FREAK daje na żywo ogromne możliwości interpretacyjne i jest -mam nadzieję -wyzwaniem dla każdego instrumentalisty...może byc baaaaaaardzo ciekawie.Chcielibysmy zagrać na wiosnę całą trasę w jakiś dobrych salach. Co do repertuaru to raczej skupimy sie na friku ....na bis oczywiście może zagramy jakiś szlagier :D .
marecki pisze:
Co dalej? - pytanie nie jest banalne. Zespół zrobił mocną woltę uderzając w nowe rejony.
...własnie te NOWE REJONY interesują nas najbardziej.... :D jeszcze nigdy nie byłem tak podekscytowany tym co MOŻNA dopiero zrobić !!!
Pod tym kątem nagrywana będzie już nowa płyta Trupiej Czaszki...mam zamiar nagrać coś czego jeszcze nigdy nie było ,na razie wygląda to na totalną awangardę. Będzie to szalony kontrast w stosunku do płyty "Uwagi JB". Mówiąc szczerze mamy tyle pomysłów ,że moglibyśmy nie wychodzić ze studia przez rok (Briller dał mi płytę z pomysłami !!!! :D ), ale sytuacja wygląda tak ,że na dzień dzisiejszy zepól Armia nie ma gdzie robić prób. :cry: wot żyzń...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 16:48:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21461
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
ale sytuacja wygląda tak ,że na dzień dzisiejszy zepól Armia nie ma gdzie robić prób



:?

A co się stało z dotychczasowym miejscem?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 16:51:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19455
Skąd: z prowincji
elrond pisze:
...taki mamy zamiar Very Happy i to w PEŁNYM SKŁADZIE!...bardzo mi zalezy na obecności dwóch saksofonistuff Very Happy , którzy na płycie -jak chyba wszyscy słyszą -prowadzą ze sobą dialogi...projekt FREAK daje na żywo ogromne możliwości interpretacyjne i jest -mam nadzieję -wyzwaniem dla każdego instrumentalisty...może byc baaaaaaardzo ciekawie.
to trzeba zarejestrować

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 17:12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
co do Brylfestu, to dzięki za potwierdzenie, ale to już padało w radiowych wypowiedziach - niezmiernie się cieszę na ten koncert

A czy do czasu Brylfestu Freak w jakikolwiek sposób wejdzie do setlisty koncertów Armii?
Na przykład jutro jest koncert w Toruniu i strasznie jestem ciekawy setlisty. I już przebierałem nogami żeby tam pojechać ale chyba się nie uda :?


elrond pisze:
Pod tym kątem nagrywana będzie już nowa płyta Trupiej Czaszki...mam zamiar nagrać coś czego jeszcze nigdy nie było ,na razie wygląda to na totalną awangardę. Będzie to szalony kontrast w stosunku do płyty "Uwagi JB". Mówiąc szczerze mamy tyle pomysłów ,że moglibyśmy nie wychodzić ze studia przez rok (Briller dał mi płytę z pomysłami !!!! ),
A pomysły Brillera to na kolejną Armie (Freak bis, czyli bonus bonusa :wink:) czy też na Trupią bo nie wiem czy to połączenie w poście jest przypadkowe i ja już za szybko czytam :wink:

pablak pisze:
to trzeba zarejestrować

o pierwszy chętny już jest :wink:
ale pomysł bardzo słuszny, bo to powinno być coś wyjątkowego

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 17:22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Strasznie mi się podoba to co pisze Tom!!!! :D :D :D

Oprócz tego o sali prób chłelera...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group