Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 05 czerwca 2024 00:06:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 08:48:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 04 czerwca 2008 22:38:37
Posty: 77
Skąd: z Raszkowa
szkoda ino że tak krótko, ale nie ma co, elrond sobie poaktorzył :D szkoda tylko że waltornia nie pograła dłużej solówki w "statku burz". fajnie też że ludzie byli bardziej kumaci w kwestii "undergroundu"
wołaj na cały głos!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 11:19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11824
dzięki Pablak! wykonanie utworu naprawdę świetne! trochę gitary za cicho, ale za to cała reszta!! bardzo mi się podoba...

...chętnie obejrzałbym dalszy występ Armii, (no i oczywiście Maleo)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 12:13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22925
doszły mnie słuchy, że pedałek z TVN wyjątkowo wkurwiający, w związku z tym dobrze, ze mnie tam nie było, bo mogłoby się to skończyć Panasewiczem at rebours :lol:
cieszę się, że mimo tego było jak czytam ok.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 12:19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25441
Armia na koniec naprawdę mnie pokonała. Jak wiadomo, miewałem różne niezgody z zachwytami nad płytą Prozess, ale to, co wczoraj zobaczyłem, było tym, o czym nieraz tu czytałem. To było widowisko na miarę triodantowych koncertów z połowy lat 90. Zły porucznik - cios w łeb i to ze straszną siłą. Ależ sceniczna inscenizacja dodaje wymowy temu utworowi! Statek burz - sześć gwiazdek. Wielokrotne ciary. Underground - koncertowy wymiatacz :D Punkrockowa energia i melodyjność, wewnętrzna siła.
Ale jak Popioły doskonale przygotowały grunt! Jedna rzecz, że nie słyszałem tak dobrego wykonania Popiołów od czasów Grymuzy, Piotrowskiego i Stopy, ale druga - jednak będę się upierał wbrew opiniom niektórych ;-), że Prozessowi do Triodante bardzo blisko, najbliżej ze wszystkich dotychczasowych płyt Armii.


O Wczorajszym chciałbym więcej napisać, ale pablakowy sendspace mówi mi, że pozostało 41 minut, więc nie dzisiaj. Podobało mi się, chyba najbardziej ze wszystkich Gajcych, myślę, że ten utwór ma potencjał, żeby spodobać się jeszcze bardziej, ale w tym celu muszę go jeszcze posłuchać parę razy.


Ale skoro przetrwałem tam wczoraj cały wieczór, to warto coś wspomnieć o innych bohaterach wieczoru.
Jak pisałem - nic szczególnego, ale też nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobało. W sumie było tak, jak się spodziewałem - w porządku.

Jeżeli ktoś nie wie - najpierw, co było w transmisji TV, odegrano całą płytę Gajcy, i o dziwo zmienianie się artystów na scenie odbywało się naprawdę sprawnie, w ogóle nie miałem poczucia bałaganu. Dźwięk też przez cały wieczór bardzo dobry.
Potem druga część koncertu - Dezerter, Żywiołak, Pustki, Pogodno, Maleo i Armia zagrali tak po ok. cztery utwory każdy. Armia na końcu i właśnie: o ile wcześniej przez cały wieczór nie było dla mnie ani jednego utworu na pięć gwiazdek, o tyle w secie Popioły/ Zły porucznik/ Statek burz/ Underground WSZYSTKO miało pięć albo sześć gwiazdek.

Co nie znaczy, że te wcześniejsze były do kitu. Zwłaszcza podobało mi się Pogodno, zarówno w Gajcym, jak i w dwóch pierwszych utworach ze swojego setu (trzeci już nie). Zaraz po koncercie ktoś mówił, że dla niego Pogodno zupełnie nie, a ja to chyba nabrałem ochoty, żeby kupić sobie jakąś ich płytę.

Pustki też bardzo mile wrażenie sprawiły, tym razem zdecydowanie bardziej w secie swoim, niż w Gajcym.

Żywiołaka słyszałem właściwie po raz pierwszy. Nie usłyszałem ani złej energii, o której mówili niektórzy, ani porywającej energii i czadu, o których mówili inni. Niestety dla mnie jest to kocia muzyka.

Dezerter ciut przynudzał. Maleo nawet fajnie bujał, choć jak zwykle muzyka ta raczej mnie bawi, niż cokolwiek innego.

Z tych wykonawców, którzy nie mieli swojego setu i wykonywali tylko Gajcego, Karolina Cicha rzeczywiście interesująca, choć może nieco za bardzo teatralna miejscami. Agressiva brzmieniowo bardzo mi odpowiada, ale niestety ta ich piosenka zupełnie bez melodii.
W ogóle taki problem szeregu wykonawców - ich muzyka brzmiała nawet interesująco, ale jakby pomysłu na konkretny utwór zabrakło... Agressiva, NOT, Szum, Pustki... Ten zespół o długiej nazwie przypominającej Fat Boy Slima muzycznie bardzo mi przypadł do gustu, ale po co wokalista śpiewał przez zęby? :-(

Zupełnie nie podobało mi się Made in Poland i też Hetane czy jak to się zwało.

Płyty raczej nie kupię, może od kogoś pożyczę i posłucham kilka razy. Ale jestem zadowolony, że poszedłem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 12:27:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
Budyń pisze:
pedałek z TVN

Jeśli chodzi Ci o tego, o którym była mowa tu, to to nie jest ten sam. No chyba, że jeśli z TVN, to musi być "pedałek".

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 12:31:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25441
nie znam się na panach z tvn-u ani na ich preferencjach, ale ten wczoraj był tragiczny i miałem parę razy ochotę krzyknąć mu "wypierdalaj" :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 13:45:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19456
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
nie znam się na panach z tvn-u ani na ich preferencjach,
jego główna preferencją było promowanie "tvn warszawa"
podejrzewam, że transmisja też była po to, szczególnie po tym chamskim wejściu z reklamami
mają szczęście, że nie zrobili tego na Armii (a było blisko)

pytanie do obecnych na koncercie, jak było przed rozpoczęciem utworu przez Armię, czy Armia czekała na jakiś sygnał z "centrali"?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 16:07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
pablak pisze:
pytanie do obecnych na koncercie, jak było przed rozpoczęciem utworu przez Armię, czy Armia czekała na jakiś sygnał z "centrali"?


Tak. W związku z tym, może i wyglądało, jakby reklamy mogły wejść na występ Armii, ale dzięki
maatti pisze:
tej energicznej pani, która zarządzała wymianą ruchomych scen ... na scenie.
każda minuta była zorganizowana. Nie wiem, jak się z tym czują wykonawcy, ale z mojej perspektywy brak półgodzinnych przestojów między wymieniającymi się zespołami, w których pierwszy najpierw pomacha na zejście, zbiera sprzęt, a następny wnosi sprzęt, rozkłada go i długo stroi, co jest typowe dla festiwali, był bardzo dobry. O godz. 20 była informacja, że Armia wystąpi o północy i Armia wystąpiła o 24, a nie o 23 czy 1.



Crazy pisze:
nie znam się na panach z tvn-u ani na ich preferencjach, ale ten wczoraj był tragiczny i miałem parę razy ochotę krzyknąć mu "wypierdalaj"

Może to kwestia przyzwyczajenia, ale Jarosława Kuźniara oglądam bardzo często i przywykłem do jego stylu, więc na koncercie dzięki temu czułem się swojsko. Szydłowską też z radia dość dobrze kojarzę, więc odbierałem ją podobnie.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 16:50:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 28 lutego 2007 00:21:58
Posty: 89
Skąd: łorsoł
Kuźniar momentami wkurzający ale jak na konferansjerkę dla TV to często bywa jeszcze gorzej. Organizacja backstagu i krzyki w przerwie między kawałkami były równie emocjonujące jak same koncerty heh.

ogólnie w secie gdzie odgrywany była płyta to moim zdaniem najlepiej obroniła się wspomniana Karolina cicha z zespołem, Pustki i Szum - pierwszy raz widziałem Bryla na scenie w dobrej formie, trafiał w struny(!) a jego gitara nareszcie brzmiała ciekawie (nie mówie tu o specyficznym sposobie gry). Kiepsko wypadło fat belly family, hetane, made in poland(liczyłem na wiecej) i hetane(za brzmienie gitar), i agressiva, i niestety żywiołak trochę krzywo mimo, ze ich interpretacja bardzo mi sie podoba na płycie.

Za to wszystkie zespoły w swoich repertuarach wypadły już dużo lepiej (Armia przeszła moje oczekiwania (to 2 koncert po procesie jaki widziałem i bardzo się cieszę z nowej jakości),
pozytywnie zaskoczył mnie Maleo repertuarem z nowej płyty, jeden z kawałków zaczynał się motywem na syntezatorze i swietnie prowadził cały numer i zapadał w pamięć). Ogólnie po koncercie odniosłem wrazenie, ze niektóre texty jednak okazały się za trudne do zinterpretowania jednak wspominajac cały koncert zorganizowany przez MPW to całość wypadła baardzo fajnie:)

_________________
kabarety i iluzjony!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 17:01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
maatti pisze:
ps. no i specjalna nagroda da tej energicznej pani, która zarządzała wymianą ruchomych scen ... na scenie. Też na mnie zrobiła wrażenie


Zgadza się! Energia i timing rewelacyjne. :)

-----

Sam koncert w porządku, a w szczególności...
Armia - wczoraj większe wrażenie zrobił na mnie set finałowy, ale zaczynam się też rozsmakowywać w "Gajcym". A to, co już wczoraj mnie uderzyło, to elementy tekstowe BARDZO pasujące do Armii: myślałeś: będzie prościej, słowa trzeba zmieniać (kojarzące mi się z literami, co uciekły z księgarni), no i topole. Super! Kto wybierał tekst? ;-) Generalnie wykonanie Armii było jednym z nielicznych, które przemówiły do mnie tekstowo, głównie w refrenie. W większości pozostałych przypadków tekst gdzieś ginął, co było dla mnie minusem w tym wypadku. Jednak nie dotyczyło to...
Dezertera. Słabo znam ten zespół, skończyło się na licealnym epizodzie, z którego do dziś pamiętam teksty o rzeźni i trumnie, mocne wrażenie. No i chyba wreszcie nadrobię tę zaległość, bo czasami bardzo do mnie trafia ta prostota i power, i tekst dobitnie wysunięty na przód. Coś było w ich graniu przekonującego, okazuje się, że to ważne. Nielegalny zabójca czasu :!:
Kolejny interesujący punkt to industrialny trans Agressivy 69, lubię takie granie. Podobny chłód bił od Made in Poland, ale wokal nie porywa i całość na tym straciła.
I trzeci zespół, po Dezerterze i Agressivie, który chcę poznać lepiej, to Pustki. Przestrzeń, radość i przyjemna relaksacyjność, lubię też głos tej pani. A przy okazji okazało się, że basista to mój znajomy z czasów doktoranckich hehe...
Oczywiście interesująca jest też Karolina Cicha, ale to nie było odkrycie - rok temu w Kołobrzegu wygrała konkurs piosenek Kaczmarskiego, brawurowo i - dla niektórych - kontrowersyjnie wykonując "Obławę". Tam mi się chyba jeszcze bardziej podobała, choć może to efekt nowości. Ona jest zjawiskowa, choć czasami mam to, co Crazy - dystans do teatralności. Ale jaka ekspresja :!:

A co było w jakimś stopniu rozczarowaniem...? Mieszane uczucia z tym, co zrobił z Gajcym Żywiołak. Ktoś chyba gdzieś już pisał o podobieństwie do Lao Che i faktycznie jest ono duże. Do tego stopnia, że mnie irytuje, choć lubię ten zespół. Nie zrobił na mnie wrażenia Szum, zmęczyło Pogodno (technicznie trudno się czepiać, ale momentami monotonia).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 17:14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
offtopowo - powinni zatrudnic do jednego z wierszy Rotofobię - ciekawe jakby sobie poradzili z poezją rówiesników sprzed 60 lat?

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 17:36:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
monika pisze:
A przy okazji okazało się, że basista to mój znajomy z czasów doktoranckich hehe...


A mój ze studenckich :) Jaki ten świat mały :piwo:

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 18:02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Budyń pisze:
pedałek z TVN

Coś wiesz o jego orientacji seksualnej chłoptasiu, czy po prostu tak sobie na jego temat fantazjujesz?

Koncert podobał mi się ze szczególnym wskazaniem na Żywiołaka, Kawałek Kulki, Karolinę Cichą, 52um, Armię, Agressive 69 i Dezertera. Wrażenie robiła też sprawna wymiana artystów na scenie, jakby to było w tvp, to pewnie by puścili z plejbeku.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 18:25:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
Jakoś nie uważam, by wymiana zdań na temat rzekomych preferencji seksualnych jakiegokolwiek prezentera wnosiła wiele do niniejszego wątku. Chyba że określenie pedałek jest oderwane od jego podstawowego znaczenia (nie mam na myśli części rowerka). Radzę zluzować, zwłaszcza, że nie do końca rozumiem tym razem użycie słowa fantazjować.
Daję do wyboru: kończymy na wzajemnych inwektywach, które doprowadzą do ostrzeżeń i banów, czy zaczniemy pisać o płycie i koncercie?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lipca 2009 19:10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22925
wymiana zdań dotąd dotyczyła sposobu prowadzenia koncertu tudzieź konferansjera (wydaje mi się, że w swoim czasie Eryk Lubos nie znajdował tak żarliwych obrońców), dopóki nie pojawił się tu pewien ciekawski acz nerwowy użytkownik :lol:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group