Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 07:21:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 00:28:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Kamik pisze:
A tymczasem, Gero, wstawiłem już sobie do podpisu, ale jeszcze tu napiszę.


to Tom wymyślił, ja też nie wiem o co chodzi z tym kaloryferem :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 00:30:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...a w jakim zespole walą w kaloryfer ? :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 00:33:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
:D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 00:34:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
:D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 00:39:42 
Hehehe, to pozwolę sobie zachować własne skojarzenia dla siebie...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 00:42:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 20 listopada 2009 22:07:48
Posty: 56
jeśli mam być szczery to ja osobiście po pierwszych przesłuchaniach nie jestem aż tak hepi...
cóż proces przyszedł do mnie gdy potrzebowałem właśnie takiej Armii, właśnie takich tekstów, właśnie takiej muzyki a zupełnie się takiej nie spodziewałem...na "dzień dobry" zdecydowanie obstawiam proces na płytę roku (jeśli nie namber łan Armii w ogóle)...cóż może po prostu zabrakło mi jakiegoś bardziej klarownego ogniwa łączącego te albumy? a może zbyt stary już jestem na takie zmiany? :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 01:49:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
You see I want
I know I will
You know I am
a sinner


jest chyba jeszcze 'gorsze' niż cała Luna...

może kiedyś skrobnę treściwszą recenzję na ten temat, ale jak ktoś kojarzy choć trochę mój stosunek do Luny, to powinien wiedzieć, że nie jest to zarzut. Choć... może jednak jest? Zarzut, że TO przychodzi dziś, tu, w ten sposób, bez możliwości wycofania się i przymknięcia oka

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 02:47:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 01 grudnia 2009 02:41:53
Posty: 21
elrond pisze:
..a w jakim zespole walą w kaloryfer ? Very Happy


oczywiście w zespole ZBUNTOWANY KALORYFER :)

_________________
Zbuntowany Kaloryfer !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 08:19:22 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 12:39:55
Posty: 692
...no na pewno płyta niesamowita.otwiera człowiekowi nowe horyzonty muzyczne.ten brud,zaskoczenie,nieprzewidywalność,tajemniczość.dobra na te pory roku,można sie nieżle odciąć od rzeczywistości.na dzień dzisiejszy vocal nie przeszkadza ale mimo to myśle ze po polsku by było ciekawiej i by była wieksza siła rażenia :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 09:23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17291
Skąd: Poznań
Trochę moich wrażeń – raczej wstępnych, chociaż nic nie wiadomo.

Tak jak tu pisano, płyta jest stylistycznym skokiem w inne rejony. Bogactwo dźwięków, najróżniejszych smaczków, tych wszystkich ślizgaczy gitarowych, bębenków, trąbek itd. jest ogromne, właściwie do odkrywania po trochu za każdym przesłuchaniem. Teksty znów skupione i krótkie, jak na Antiarmii (ale fakt – przydałoby się jakieś dobre, takie …artystyczne tłumaczenie!). Całość nagrana z widocznym profesjonalnym luzem, czuje się że proces nagrywania nie był męką, po której każdy wychodzi ze studia i z ulgą wraca w swoje kąty.
Wszystko pięknie, a jednak to nie dla mnie. Nawet tak się zastanawiam czy mógłbym napisać jak Budyń, że to „najmniej dla mnie płyta” Armii. I chyba na dzień dzisiejszy tak. Powstaje bowiem pytanie – dlaczego nie przepadałem nigdy za Yes, nie słuchałem Jethro Tull, czy fusion spod znaku Swet and Tears? Odpowiedź jest prosta jak konstrukcja cepa – bo nie pociąga mnie taka muzyka. I nawet Armia, nagrywająca coś w tych rejonach, nie jest w stanie mnie do tego przekonać. Przyznaję jednak, że album zawiera w sobie armijny rdzeń i choćby z tego względu jest interesujący (gdy taki SBB na przykład, który robił coś w ten deseń, odłożyłem na półkę jakieś 27616 lat temu i nadal tam tkwi). Cóż – jak widać jestem nieodrodnym miłośnikiem Armii w której więcej jest Armii ;) i tak już raczej zostanie.
To nie znaczy, że płyta jest w ogóle nie warta opisania. Jest tu jeden ewidentny pięciogwiazdkowiec i dwa utwory, których posłuchać lubię.

„Home” – to pierwszy z nich. Motyw grany na basie wciąga (bardzo dobre), wokal jest ciekawie tajemniczy a szaleńcze przyspieszenia perkusyjne robią wrażenie. Nawet te saksofony robią fajną kakofonię, to jest dobrze pomyślane (inna rzecz, że tyle ich potem na płycie jest, że mam ich w końcu dosyć).

„Green” – jest w tym jakaś moc, pomysł na zwrotki i refren niby bardzo prosty ale ładnie to wszystko obudowane dźwiękami. Potem część kontemplacyjna a jakże i myślałem że nic mnie nie zaskoczy już, ale sama końcówka – przyznaję – jednak trochę mnie wgniotła. Wrażenie głębokie.

A pięciogwiazdkowiec? Oczywiście „Maszynista Grot”! Haha, wreszcie! Wreszcie jest ten ruch, armijna lokomotywa pędzi po linii lokalnej przekraczając lekko prędkość dozwoloną! Gitara ciężko pracuje na swoje, wokal wyśmienity a Gerowe „Working at the end of time” to w ogóle best moment best utworu na tej płycie. Gdybym był dziewczyną w wieku 18-21 lat to bym się w Gero zakochał, powaga! Wszystko tu jest jak trzeba i … tylko dwie minuty z hakiem… czy to nie symptomatyczne, że podoba mi się najbardziej zwarty i najszybszy utwór?

Reszta utworów gdzieś mi tam przemyka po obrzeżach świadomości, mają swoje fajne momenty, ale generalnie… za mało Armii w Armii! I…jakby to powiedzieć? Właściwie to paradoksalnie już w połowie była to dla mnie najbardziej przewidywalna płyta. Wiedziałem co będzie się dziać. Nie w skali mikro ale w skali makro – początek, główny temat, potem parę minut odjazdu i wygasający powoli koniec. Ja właściwie się nie czepiam – rozumiem, że zespół powoli mógł się czuć jak w pokoju, w którym kilka razy przestawiano już meble (i z dobrym skutkiem), ale możliwości kolejnych przemeblowań powoli się wyczerpywały. I postanowił przejść do innego pomieszczenia. Trzeba próbować, sztuka to nie obróbka skrawaniem. :-)
Marecki pisał, że to przebicie na drugą stronę. To prawda. Armia zabrała słuchaczy w wielką podróż, opuściła znane sobie akweny i wypłynęła na wielki ocean, jak Magellan. Wracam z tej podróży urzeczony kolorami hawajskich ozdób, iskrzących się w słońcu palm, spróbowawszy kokosów, mango i egzotycznych delicji. Wracam jednak głodny, bo za mało było w tej diecie mięsa, najadam się dopiero „Procesem”…

Kto wie, co jeszcze da mi „Freak”? Może czas pokaże? (gdybyście znali moje zdanie o „Triodante” po czterech dniach słuchania, to dopiero byście się dowiedzieli, hehe). Z płytami tego rodzaju jest u mnie tak, że po jakimś czasie niekiedy stopniowo łapią oddech… Nawet jeśli tak by się nie stało z „Freak”, to dla samego „Grot the engine driver” – warto było poznać.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 10:42:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
O, Arasek napisał sporo za mnie. Nie ma to jak ziomal z Winograd! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 11:32:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 00:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Jeśli by się miały na tym forum tworzyć frakcje (a na pewno się będą tworzyć ;) ) Prozessowa i Freakowa, to ja zdecydowanie jestem z tej Prozessowej. Specjalnie w weekend odświeżyłem Prozess sobie przed słuchaniem Freaka i po raz kolejny wbił mnie w fotel.

Nie bardzo moja bajka, i za dużo wg mnie saksofonów, przez co mam wrażenie, że ta płyta to saksofony z towarzyszeniem muzyki :P Bardzo mi się ich brzmienie kojarzy z zespołem Janusz Zdunek 4 Syfon.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że płyta jest wybitna, ale jak już mówiłem, mi subiektywnie nie podchodzi póki co. Ale dzisiaj posłucham jeszcze na słuchawkach, może lepiej podejdzie.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 11:39:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
arasek pisze:
Gdybym był dziewczyną w wieku 18-21 lat to bym się w Gero zakochał, powaga!

:D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 11:40:06 
Przedawkowałem...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 12:36:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Takie spostrzeżenie
Mam z tą płytą podobnie jak niegdyś przed laty z "Kid A" Radiohead. Taka sama jazda, rewolucja, zmiana stylistyki, takie same wielkie oczy :shock: i uszy jeszcze większe, niemożność wyłączenia... z resztą taki "The National Anthem" kompletnie jest frikowy.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group