Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 04 czerwca 2024 16:38:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 maja 2006 08:21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Aviator pisze:
ale co w tej płycie jest takiego nu-metalowego(cokolwiek znaczy ten termin)?

Ogólne wrażenie, ale nie to jest najważniejsze. Bardziej chodziło mi o to, że
Woyteck pisze:
zawsze jak się któryś z wymienionych zespołów w wywiadzie spyta czy grają nu-metal, to się strasznie denerwują i kłócą się, że oni nie są i nigdy nie byli kapelą nu-metalową

czego przykład mamy tu:
elrond pisze:
...zespół Armia NIGDY NIE GRAŁ METALU !!!!!!!!!!!!! ani tym bardziej jakiegoś nu metalu....

A mnie to jakoś bawi :-D Taki ze mnie wredny prowokator. Napisałem to głównie po to, żeby wywołać lawinę postów dających się streścić słowami "jak można mówić o Armii, że gra metal????!!!!!1", ponieważ przeczytanie czegoś takiego zawsze poprawia mi humor. Nie tylko dlatego, że ta negacja stoi to w jawnej sprzeczności z rzeczystywistością :-) Przede wszystkim dlatego, że nazwy gatunków są z zasady wybitnie umowne, nikt tak naprawdę nie jest w stanie tego zdefiniować, zaliczanie do gatunku odbywa się wyłącznie na zasadzie "to mi się podoba, a metal to szmira, więc to nie jest metal" (lub oczywiście analogicznie "to mi się podoba, a mi się podoba metal, więc to jest metal") ale zawsze takie przypisanie wywołuje wielkie emocje. A ja potem czytam sobie te sterty wykrzykników, np. tak jak teraz w poniedziałek rano, i od razu mi się weselej robi :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 maja 2006 09:57:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
.....a to co myślą o swojej muzyce członkowie zespołu Armia to ma dla Ciebie jakieś znaczenie .... :wink: ( z rana ...? )

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 maja 2006 10:53:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11824
ja się jeszcze odniosę...
P.O.D. - to nu-metal, tak?
więc czymże jest nu-metal - połączeniem rapu z hardcorowym riffem? (plus czasem reggae?)
Nie sądzę... jest taka książka o nu-metalu... tam też S.O.A.D. jest nu - metalwy,

więc chyba można tak nazwać każdą kapelę trrochę bardziej rockową z (h)Ameryki która gra bu metal i powstałą w latach '90... ale ci dziennikarze robią coraz większe szufladki,,,

no i w tym wypadku Armia nie ma szans być nu-metalem

ale jak się posłucha poza prawem i Alive P.O.D. - pewne podobieństwo jest... dopóki hiphopowcy się nie wezmą za ten utwór to jest ok ;)


Elrondzie - a czym wg Ciebie jest metal, no i skąd ta niechęć...
... znam osoby, które dzięki twojemu artykułowi sięgnęły po Soulfly / P.O.D.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 maja 2006 12:13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25440
elrond pisze:
zespół Armia NIGDY NIE GRAŁ METALU !!!!!!!!!!!!!


hehe, a Pańska żona mówiła coś kiedyś o hewymetalowej zdradzie :-)

(w dodatku o dwóch z trzech najlepszych dla mnie albumów, co zadaje kłam wnioskom Bogusa, bo ja przecież uważam, ze metal jest nudny...)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 07:47:08 
A mnie i tak sie ociera :roll: :lol:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 08:13:58 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
elrond pisze:
..zespół Armia NIGDY NIE GRAŁ METALU !!!!!!!!!!!!! ani tym bardziej jakiegoś nu metalu....

Jak dla mnie Duch i Droga są metalowe, no ale chyba to jakieś większej roli nie ma jak się to zaszufladkuje. Jak jest dobre to jest dobre i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 08:15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
.....a to co myślą o swojej muzyce członkowie zespołu Armia to ma dla Ciebie jakieś znaczenie .... ( z rana ...? )

Z rana zdecydowanie nie. Czasem trochę pod wieczór :-)
A poważnie... Szczerze mówiąc, w temacie granego gatunku nie ma to dla mnie najmiejszego znaczenia. Wszystko mi jedno, czy mówisz, że Armia nigdy nie gra, nie grała i nie będzie grać metalu, czy powiesz, że Armia jest zespołem folkowym albo disco. Zupełnie mnie to nie ruszy. Muzyki to nie zmieni. Ale jeśli sobie życzysz, mogę podczas meczu napisać na kartce 200 razy "Nie będę już nigdy pisał, że Armia gra, grała, bądź będzie grała metal" :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 08:58:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Bodżaslaf pisze:
mogę podczas meczu napisać na kartce 200 razy "Nie będę już nigdy pisał, że Armia gra, grała, bądź będzie grała metal"


.... kopiac jednoczesnie pilke :)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 16:50:34 

Rejestracja:
czw, 04 maja 2006 21:48:53
Posty: 218
wrzuce swoje dwa grosze.. powiem tylko tyle, ze jak slysze na koncertach kawalki Brylowe (np. Podroz na Wschod) to wolalbym, aby byly zagrane na efektach Brylowych niz Aviatorovych (lekko!!!! metalowych ;) )..

to nie zal, smutek, wyrzut.. ot, takie odczucie.. chyba mam prawo? ;)


ps. gra Aviatorova rewelacja stu % ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 20:11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
Bogus pisze:
A mnie to jakoś bawi


Nie ma się co dziwić, bo użeranie się o to jak się nazywa styl twojej muzyki średnio ma sens. Nie chodzi mi o to czy folk, czy metal, czy disco itp., ale będąc np. kapelą metal-core'ową trzeba się liczyć z tym, że ktoś to postrzega jako nu-metal.

lapusz pisze:
Metal kojarzy mi się ze szmirą, kolesiami wymachującymi długimi grzywami, ryczącymi do mikrofonu i solówami. Przerost formy nad treścią. To nie Armia!!!


A Popcorn grający tyle lat w Armii to kim niby jest jak nie metalowcem? Wystarczy popatrzeć na jego macierzyste Acid Drinkers - kolesie z długimi włosami ryczący do mikrofonu, solówki też są... Więc w czym problem?

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 21:30:03 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 12:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Woyteck pisze:
Wystarczy popatrzeć na jego macierzyste Acid Drinkers - kolesie z długimi włosami ryczący do mikrofonu, solówki też są... Więc w czym problem?

Problemu nie ma żadnego. Ale widać czym różni się m. in Armia od Acid Drinkers.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 22:06:12 
SJ pisze:
aby byly zagrane na efektach Brylowych niz Aviatorovych (lekko!!!! metalowych )..

cóż...było się kiedyś "straaasznym"metalowcem to i jakieś naleciałości pozostały zapewne.....niestety


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 22:36:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
heheehaeahehaehaeha muahaha śmieszny temat wogóle ;] wszscy wiedzą że szufladki są wymyslem dziennikarzy i wszscy wiedzą że zonk jest kiedy jest zespol jak armia hehe [a jesli przyjac ze nu-metal to np. korn to jednak wydaje mi się ze pewnych analogii mozna sie doszukac w UT... pozdro !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 22:40:49 

Rejestracja:
czw, 04 maja 2006 21:48:53
Posty: 218
Aviator pisze:
naleciałości pozostały


rozumiem, ze tu mowa tylko o nalecialosciach w efektach gitarowych... ;)

a tak z innej beczki.. czy jest mozliwosc... ze "Krotka forma czadowa" kiedys zabrzmi na koncercie.. ?? nawet sie nie doczepie ws efektu do gitary ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 maja 2006 22:42:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Woyteck pisze:
ale będąc np. kapelą metal-core'ową trzeba się liczyć z tym, że ktoś to postrzega jako nu-metal.

...ale co ..że niby Armia ??? nigdy !!!!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group