Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 06 czerwca 2024 11:14:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 listopada 2006 03:01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
natalia pisze:
to prawda. elrond szukał Piły jeszcze za czasów, gdy strona bandyty miała zostać oficjalna pod warunkiem zmiany grafiki. ponieważ jednak Piła nie dawał rady czasowo, więc nastąpiło co nastąpiło.


Ja cały czas mogę jedynie przepraszać.. i kajać się...
Wiele rzeczy miałem zrobić..... ale brak czasu niestety kompletnie nie pozwala mi na planowanie czegokolwiek, mimo najszczerszych chęci - to rodzina ma pierwszeństwo i dopóki praca nie poluzuje mi trochę pętli na szyi - nie zrobię nic z tego, co obiecałem... przepraszam wszystkich, którzy czekają na coś ode mnie :(:(:(

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 listopada 2006 08:50:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
natalia pisze:
to prawda. elrond szukał Piły jeszcze za czasów, gdy strona bandyty miała zostać oficjalna pod warunkiem zmiany grafiki. ponieważ jednak Piła nie dawał rady czasowo, więc nastąpiło co nastąpiło.

małe sprostowanie...
strona Bandyty utraciła status oficjalnej w dniu 23 maja 2006
elrond pisze:
... niestety dotychczasowa strona kończy swoją działalność jako oficjalna strona zespołu Armia. nad oficjalną stroną pracuję właśnie z lafdżojem. mam nadzieję, że w ciągu tygodnia ukaże się ona przynajmniej w początkowej formie. szata graficzna będzie całkowicie zmieniona i jest mojego i lafdżoja autorstwa. nie będzie na niej tych wszystkich materiałów, które zgromadził Bandyta - one pozostają na jego stronie, która od dziś staje się nieoficjalną stroną zespołu armia lub też stroną fanów - jak tam chcecie. zwracam tylko uwagę, że szata graficzna tej strony jest wprost skandaliczna i nie chcę się pod nią dłużej podpisywać. mi osobiście było po prostu wstyd (skończyłem w końcu liceum plastyczne ). zespół armia chce mieć po prostu oficjalną stronę, którą w pełni akceptuje. ta nie spełniała tych warunków. może istnieć dalej na zasadach jakie sami sobie ustalicie, bo widzę, że ma ona swoich zwolenników.

więcej tu:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php ... start=1095

natomiast Elrond kibicował Pile 23 czerwca 2006, przypominając, że strona Bandyty jest nieoficjalna:
elrond pisze:
...przypomimam, że OFICJALNA STRONA ARMII jest w przygotowaniu...... natomiast nieoficjalna strona czyli www.armia.kdm.pl ...może startować od razu... byleby zmienila się grafika... PIŁA !!! , PIŁA !!!

więcej tu:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php ... c&start=30

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 listopada 2006 11:48:56 
Piotrek_b pisze:
niby fajne... tylko jak dla mnie tak może wyglądać strona o płycie Ultima Thule, a nie o zespole Armia...


Co płytę może się wszak zmieniać

Bandyto: Szkoda że robisz analizę każdego zdania, bo ucieka Ci sens całości, a często polemizujesz z czymś czego nie napisałem (tak to jest jak się wyrywa zdania z całości). ehhh
Pisz co chcesz, mi się nie z tym jak piszesz polemizować nie chce. Mozesz se przeczytać ostatnie zdanei czy dwa mojego długiego postu.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 listopada 2006 13:22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Dzięki KoT! Wykazałam się lenistwem i nie poszukałam sama :(

Piła!
Dla mnie rodzina i zobowiązania pracowe są oczywistym powodem odłożenia w czasie prac hobbystycznych, uważam, że nie masz za co przepraszać!
Poza tym ja czekałam 40 minut ;-) - nie wymagaj od siebie zbyt wiele! ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 02:03:58 
Powracam do tego wątku z drugim projektem, a raczej czterema wersjami drugiego projektu.
Od razu na początku piszę: jeśli projekt miałby zostać, to z górnego banera zniknie pionowa linia.

Pierwsza wersja
Taki był początkowy zamiar, ale obrazek-tło dla menu trochę nie chciał współpracować - dlatego powstały kolejne wersje. Tak naprawdę różnią się one detalami w menu, niczym więcej. Ale uznałem, że nic nie stoi na przeszkodzie, by podać wszystkie cztery wersje.

Druga wersja
Trzecia wersja
Czwarta wersja

To druga strona, bo jako pierwszą nadal bym widział stronę z witrażem i wstrętnymi, "białymi" "pachami".


Tak jak przy wcześniejszym projekcie, sprawdzałem w rozdzielczościach 1024x768 oraz 800x600 w przeglądarkach Mozilla Firefox 1.5.0.8, Opera 9.02 oraz Microsoft Internet Explorer 6.0.
W pierwszych dwóch działa dobrze; MSIE postanowił jednak rozbić grupy linków zbyt dużą przerwą - nie przeszkadza to w wersji 6.0, bo i tak nie wczytuje fragmentów obrazka między blokami menu. Nie wiem jak to wygląda w MSIE 7, bo wiem, że tam wczytuje te obrazki, ale nie wiem, czy przerwy między blokami też tam są zbyt duże - jeśli ktoś ma zainstalowaną tę przeglądarkę, to byłbym wdzięczny za informacje.



Na zakończenie jeszcze dyskusji o poprzednim projekcie:

3bajki pisze:
Bandyto: Szkoda że robisz analizę każdego zdania, bo ucieka Ci sens całości, a często polemizujesz z czymś czego nie napisałem


Trochę nie tak. Wypowiedź oczywiście składa się ze zdań - one budują jej sens. W jakiś sposób zrozumiałem Twoją wypowiedź. Jeśli w swojej odpowiedzi odnoszę się do poszczególnych zdań, to wydzielam je w taki sposób, że w moim rozumieniu całej Twojej wypowiedzi nie zmieniają sensu. Jeśli więc widzisz, że rozumiem Cię zupełnie inaczej niż chciałeś, to jest to problem nie mojego wydzielania zdań, tylko całej Twojej wypowiedzi (w sensie, że całej nie zrozumiałem).


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 02:11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14868
Skąd: wieś
Sens budowany jest też przez kontekst.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 05:52:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11824
Nowa wersja bardzo fajna - tylko dziwne to zagięcie na obrazku na górze,,,niby klimatyczne, a jednak, jakoś dziwnie - ale zdjęcie bardzo fajne

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 09:22:57 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
no i ladnie sie zaczyna robic :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 10:42:01 
Armijny Smok pisze:
tylko dziwne to zagięcie na obrazku na górze


Bandyta pisze:
Od razu na początku piszę: jeśli projekt miałby zostać, to z górnego banera zniknie pionowa linia.


Smoku - zagięcia nie będzie, jeśli się okaże, że projekt się spodobał.
Jeśli projekt się nie spodoba i 'Strona o Armii' nie będzie tak wyglądać, to po co mam tracić czas (nie swój, bo ja tego nie potrafię, tylko znajomy by mi to zrobił) na retuszowanie zdjęcia?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 12:25:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
w dalszym ciągu mi się nie podoba - estetyka obca Armii. te litery jakies takie pozamazywane, rozumiem, że specjalnie, ale dlaczego? bliżej im do zespołu Smar SW :oops:
Sory bandyta, nie widzisz jakie okładki ma Armia, w jakim stylu? przeciez liternictwo można własnie wziąć z jakiejs okładki i już będzie jakiś związek z zespołem. albo wex przykład z tej ilustracji forum, którą zrobił Piła na bazie Ducha. To jest własnie TA estetyka i "duch" Armii. Gdyby taka była pierwsza strona to żadnych zastrzeżeń bym nie miała.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 12:51:40 
natalia pisze:
te litery jakies takie pozamazywane


Pomysł był taki - jest obrazek - zdjęcie Toma. Na niego nałożona jest czarna warstwa z napisami, które są przezroczyste - prześwituje w miejscach napisów zdjęcie spod czarnej warstwy. Dlatego się wydają zamazane. Po najechaniu wskaźnikiem myszki następuje odwrócenie - czarna warstwa z całego obrazka znika a pojawia się tylko na literach napisu.

natalia pisze:
nie widzisz jakie okładki ma Armia


Widzę. Np. 'Antiarmia' i chociażby 'Legedna'. Jest coś co je jakoś mocno wiąże ze sobą? Ja chyba tego nie widzę.

natalia pisze:
przeciez liternictwo można własnie wziąć z jakiejs okładki


Ale to nie jest takie proste - musiałbym po pierwsze wiedzieć jakiej czcionki użyto przy tworzeniu okładek płyt Armii, po drugie musiałbym sam mieć taką czcionkę.

natalia pisze:
albo wex przykład z tej ilustracji forum, którą zrobił Piła na bazie Ducha.


Wiem, że Tom już dawno rozważał taką stronę Armii, z wykorzystaniem grafik z 'Ducha'. Ale ja się w tej kwestii zgodzę z KoT'em - to by mogła być strona o albumie 'Duch', a nie o całym zespole.
(Wiem, teraz na banerze też jest 'element' z jednej z okładek, ale o wiele mniej chyba rozpoznawalny, niż okładka 'Ducha'.)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 12:58:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Bandyta pisze:
by mogła być strona o albumie 'Duch', a nie o całym zespole.

idąc tokiem twojego myślenia, nasze forum jest tylko i wyłącznie o płycie Duch. Załamac się można. :palacz:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 listopada 2006 13:07:22 
natalia pisze:
idąc tokiem twojego myślenia, nasze forum jest tylko i wyłącznie o płycie Duch.


Nie do końca - na forum ten obrazek jest malutki w stosunku do całej strony. Małe logo. Natomiast jak mniemam, Ty byś widziała stronę Armii taką, jak zaproponował Piotrek B. - że cała strona jest na kanwie grafiki z 'Ducha'. To jest różnica.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 11:29:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
mi się ten projekt podoba - fajna fota wyłania się z czarnego tła, ale z tym zdjęciem Toma w menu to przekombinowana sprawa - na pierwszy rzut oka tego nie widać (ja dopiero po przeczytaniu tego wyżej się o tym dowiedziałem) i efekt jest taki, że rzucają się w oczy niewyraźne napisy...

ale ogóle to strona bez kanonicznego loga obejść się nie może...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 listopada 2006 12:17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7699
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
KoT pisze:
z tym zdjęciem Toma w menu to przekombinowana sprawa - na pierwszy rzut oka tego nie widać (ja dopiero po przeczytaniu tego wyżej się o tym dowiedziałem) i efekt jest taki, że rzucają się w oczy niewyraźne napisy...


No właśnie...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group